Blog

Ciekawostki o modelarstwie

Aktualności

25
Paź

Jakie wybierać modele do sklejania dla początkujących?

Modelarstwo to zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Mimo, że sklejanie modeli kojarzy nam się z okresem młodzieńczym, skomplikowanie niektórych z nich może tylko utwierdzić nas w przekonaniu, że jest to zabawa również dla amatorów wyzwań logicznych i majsterkowania. Jednak powoli, spokojnie. Od czegoś trzeba przecież zacząć. Jakie modele plastikowe do sklejania są najlepsze na początek przygody?

Modele plastikowe do sklejania - jakie warto kupić?

Wiele osób może stwierdzić, że modelarstwo nie jest dla nich. Budowanie imponujących konstruktów, które zawierają dużo elementów, może budzić pewne wątpliwości i powodować zwątpienie we własne możliwości. Zwłaszcza wtedy, gdy podczas działania obserwujemy wprawionych już modelarzy. Warto jednak pamiętać, że nawet ci "mistrzowie" modelarstwa kiedyś zaczynali i możemy zdradzić Wam tajemnicę... - pierwsze ich "składaki" nie były tak onieśmielające.
Od czego zatem zaczęła się ich przygoda? Wybierając swój pierwszy model do złożenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim wiedz, że chwilę jego złożenia prawdopodobnie zapamiętasz do końca swojego życia. Model powinien być zatem czymś, co lubisz i co będziesz wspominał pozytywnie. Drugą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze modelu, jest jakość zestawu. Im będzie ona wyższa, tym dłużej model z Tobą "pozostanie". Jakość modelu będzie miała również wpływ na łatwość jego składania. Jeśli nie chcesz zniechęcić się i sfrustrować z powodu niepasujących do siebie elementów, już na pierwszym etapie swojej przygody z modelarstwem, wybierz zestaw znanej firmy, który nie spłata Ci nieprzewidzianych "figlów" podczas pracy nad nim.

Na początek wybierz coś nieskomplikowanego

Oczywiście oprócz tematu i jakości modelu, powinieneś/aś wziąć pod uwagę również poziom trudności dla składania modelu. Naturalnie im mniej elementów będzie zwierać zestaw, tym będzie łatwiejszy do złożenia. Postaw sobie małe wyzwanie - w końcu ma być to model warty zapamiętania - ale wybierz taki zestaw, którego złożonością nie zostaniesz przytłoczony. Wielu doświadczonych modelarzy, na początek poleca modele marki Revell. Są one bardzo dobrze dopasowane, dzięki czemu nawet osoba, która dopiero zaczyna, powinna sobie bez problemu z ich produktem poradzić.

Nie przesadzaj z ceną

Modele bardziej skomplikowane będą droższe od łatwiejszych do złożenia. Jako początkujący modelarz postaw na jakość modelu - zapoznaj się z dobrymi markami - i to z ich oferty wybierz taki, który będzie najbardziej Ci odpowiadał.

04
List

Niebawem wpis


15
Mar

Niebawem wpis


03
Lis

Niebawem wpis


SIMBLAWebsite Builder