ehin.PNG



Saadete „HeadRead“, „Väike luulesaade“, „Tähelaev“, „Õhtutund kirjanikuga“ jt erinevad salvestused annavad materjali tutvuda erinevate kirjanikega, nende kirjutamispõhimõtetega, loominguga. Selle põhjal on hea koostada ülesandeid, seejärel kuuldut- nähtut kinnistada ja edasi loominguga tegeleda.


wordle.png
wordle (1).png

ANDRES EHIN

1.TUND

 Eesmärk:

tutvuda kirjaniku loominguga;

 luua kirjaniku loomingu põhjal oma lähenemine luuletusele.

Tunni kirjeldus:

Tunni alusmaterjaliks on „HeadRead Kassetipõlvkond 2.osa“. https://www.youtube.com/watch?v=KiocXakwVNk Saate põhjal on õpetaja koostanud keskkonnas LearningApps.org küsimustiku. Seda kuulatakse-vaadatakse koos klassiga ja vastatakse küsimustele.

Näide http://LearningApps.org/display?v=ptj2b7f9501

Seejärel loetakse kogu klassiga ühte luuletust. Analüüsitakse seda. Edasi moodustatakse 4-5-liikmelised rühmad ja nende ülesandeks on luuletus lavastada ning üles filmida. Oluline on teksti kuuldavus ja ilmekus.

Filmimine võib toimuda nii kooli ruumides kui ka väljaspool.

Järgmiseks tunniks peab olema film valmis ja rühma peale kaasa võetud ka 2-3 A.Ehini luulekogu.


2.TUND

Eesmärk:

ülesannete koostamine luuletuse põhjal;

 A.Ehini luuletuste lugemine ja luulemaailma loomine.

Tunni kirjeldus:

Rühmatööde tulemusena on valminud neli varianti luule esitamisest. Kasutades keskkonda BLubbr.tv tehakse luuletuse kohta küsimused. Tegemiseks kulub 25 minutit.

Seejärel toimub videote vaatamine ja küsimustele vastamine.

Rühmas loetakse A.Ehini luulet ja leitakse luuletusi, milles on kasutatud samu sõnu või fraase, mis olid video luuletuses, nt“ vaatab põõsast“. Kokku tuleb leida viis luuletust.

Loovülesannete võimalusi:

• tsitaadid e-raamatuna - Calameo.com

• teha sõnapilv

• teha lühiluulekava

• joonistada kujundeid

• teha sõnalis-pildiline kollaaž


cc.PNG


Made with  
SIMBLAWebsite Builder