Näite vaatamiseks klõpsa pildil

2.TUND

Eesmärk:

 koostada video ja teksti põhjal ülesanded;

 mõelda jätkuks loovülesandeid.

Tunni kirjeldus:

Eelmisel tunnil filmitu või pildistatu tehakse videoks. Kasutades keskkonda https://blubbr.tv/ moodustatakse iga video kohta viis küsimust koos vastustega. Kaks vastust peavad olema leitavad pildilt, kolm tekstist.

     

Seejärel toimub videote vaatamine ja küsimustele vastamine.

Loovülesannete võimalusi:

• kirjuta loole uus lõpp, lavasta see, filmi

• dialoog - Toondoo

• muuda tegevuspaika, tegelasi, müüdavat-ostetavat, lavasta, filmi

• tsitaadid e-raamatuna - Calameo.com

• joonista e-keskkonnas müüdavad tordid

• muuda žanri

• kujunda kollaaž mudelsituatsioonist (inimene ajast, ruumist lähtuvas tüüpilises olukorras)

• otsi internetist infot, koosta küsimused Valtoni elu kohta - LearningApps.org või Socrative.com

Lisaülesanne: 

vt „Rohelise seljakotiga mees“ põhjal valminud filmi https://www.youtube.com/watch?v=Lc5odokMtn0

Leia sarnaseid jooni novelliga „Tort“. Milline oli nõukogulik ajastu? Miks jääb inimene „rataste vahele“? Missugune on praegune aeg?




ARVO VALTON

1.TUND

 Eesmärk:

 tutvuda kirjaniku novelliga;
 tõlgendada loetut;
 luua oma lähenemine novellile.

Tunni kirjeldus:

Tunni alusmaterjaliks on Arvo Valtoni novell „Tort“ http://kirjanduslugu.edu.ee (otsingusõna „Valton – tekstid).
Kõigepealt loetakse novell läbi. Vahetatakse mõtteid keskkonnas https://titanpad.com/. Nt Kuidas seda tõlgendada? Mida öeldakse ridade vahelt? Kui ajakohane on loo sõnum praegu? jne. Suuline kokkuvõte
.
Seejärel moodustatakse 4-liikmelised rühmad.
Nüüd lavastatakse novell staatiliste piltidena, skulptuurina, milles avalduks novelli mõte. Tehtu filmitakse või pildistatakse.






















cc.PNG


Made with  
SIMBLAWebsite Builder