Płyta korkowa

Płyta korkowa - produkty z korka naturalnego

prezentujemy wyroby z korka naturalnego do wyposażenia wnętrz. ZACHĘCAMY do zapoznania się z naszą ofertą

Ekologiczny surowiec, o praktycznym zastosowaniu

Jako jeden z niewielu materiałów izolacyjnych stanowi także doskonałe wykończenie każdego wnętrza.

kawalek kory'.jpg

KOREK ŚCIENNY

sprzedawany jako korek w rolce, w formie samoprzylepnej tapety na ścianę lub wraz z ze specjalnym klejem do korka

Zapewnia przyjemny i przytulny nastrój, odpowiednią temperaturę i elegancko się prezentuje.

duza podstawka'.jpg

PODKŁAD KORKOWY

jako korek pod panele lub drewno

Izolacja termiczna i akustyczna podłóg, zapewnia stałą temperaturę i redukuje poziom drgań, wygładza także powierzchnie i zapobiega skrzypieniu drewnianych podłóg.

listwa korkowa.jpg

Tablice korkowe

w biurze, domu, szkole czy w urzędzie

Tablice korkowe oferowane jako korek w ramce do montażu na gwoździe lub w formie tapety samoprzylepnej. Realizujemy zamówienia na dowolne ilości korka.

płyta korkowa, w sam raz do każdego wnętrza

Właściwości korka są unikalne

Korek jest tworzywem naturalnym, które pochodzi z dębu korkowego, drzewa występującego obficie w Portugalii. Kora dębu zbudowana jest z martwych, przylegających do siebie komórek, wypełnionych powietrzem o silnie zdrewniałych ścianach. Taka konstrukcja korka sprawia, że jest to materiał nie przepuszczający cieczy i gazów, lekki oraz sprężysty a także odporny na działanie bakterii i grzybów. Jego lekkość powoduje, że unosi się na tafli wody, jest praktycznie niezatapialny i nie nasiąka wodą. Dlatego wykorzystuje się płyty korkowe do izolacji podłóg a korek ekspandowany jako materiał ocieplający podczas budowania domów. Zapewnia stałą temperaturę pomieszczeń jednocześnie obniżając poziom hałasu z zewnątrz. Ponadto służy często jako korek na ścianę w pokojach dźwiękoszczelnych. Z racji tego zaś, że nie przyciąga drobinek kurzu, nadaje się także do wnętr, w których przebywają alergicy.  

nowoczesny lecz naturalny design

Pozyskiwanie korka odbywa się w sposób bezpieczny, dzięki czemu tkanki położone pod warstwą okrywającą roślino pozostają nienaruszone. Po okorowaniu danego osobnika można ponownie wykorzystać jako źródło korka, lecz musi minąć co najmniej 9 lat. Nasza firma udostępnia korek naturalny w różnych kolorach, które interesująco się prezentują na ścianach w formie tapety samoprzylepnej. Nadają pomieszczeniu naturalny wygląd i są przyjemne w dotyku. Co więcej, dostarczamy korek w rolce bardzo łatwy w montażu specjalnym klejem, który nie wpłynie na właściwości korka. 

Korek na ścianę to produkt, który nie ulega zabrudzeniu i nie pochłania pary wodnej dlatego bywa wykorzystywany jako tapeta w kuchni. Natomiast korek w rolce stosuje się jako podkład pod panele, parkiet, marmur lub kafelki. 

niespotykane produkty

Korek choć jest kojarzony głownie z zatyczkami do butelek po winie czy piwie, stanowi także ważny materiał do wyrobu innych artykułów codziennego użytku. Tablice korkowe to przede wszystkim domowy notatnik,który można zamontować na ścianie. Podkładki z korka stanowią wyposażenie kuchni, przydadzą się po gorące dania i napoje ale także zdobią serce każdego domu. Z korka produkuje się również wkładki do butów, które nie odkształcają się i nie nagrzewają oraz przybory dla wędkarzy. Wszelkiego rodzaju bojki i spławiki mają konstrukcję opartą na lekkim i niezatapialnym korku. Jego właściwości były znane już w czasach starożytnych, gdzie materiał ten stanowił idealny element do wyznaczania granic poszczególnych akwenów. Z korka wytwarzane są także piłki do krykieta, do golfa oraz główna nośna część lotek w badmintonie. 

Dlaczego warto nas wybrać?

KOREX International to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. Proponujemy produkty w korzystnych cenach, zaś wszelkie zamówienia realizujemy bardzo szybko. Dostarczamy dowolną ilość wyrobów z korka, zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Stanowimy jedną z największych firm specjalizujących się w dystrybucji korka w całej Polsce. Nasza siedziba znajduje się w Radomiu. 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą lub macie do nas pytania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.  Postaramy się doradzić w wyborze oraz zaprezentować najlepsze opcje. 

KOREX INTERNATIONAL

ul. Staromiejska 10A

26-600 Radom


tel: 48 331 65 50 lub 535 000 250

kasia@korexradom.pl

Napisz do nas

SIMBLAWebsite Builder